Miralo Logo Miralo

Szczęśliwa kobieta w białym topie leży w łóżku i się przeciąga. Właśnie się obudziła. Poznaj najlepsze sposoby na dobry sen. Sprawdź, co pomaga szybko zasnąć.

Sposoby na dobry sen

Masz kłopoty z zasypianiem? Czasami wystarczy zmienić swoje nawyki i wprowadzić kilka wieczornych rytuałów, aby zapewnić sobie spokojny i zdrowy sen. Sprawdź nasze sposoby na szybkie zaśnięcie.

Czytaj więcej
Kobieta blondynka ubrana na jasno stoi w kuchni i wącha bukiet kwiatów - tulipanów. Poznaj sposoby na dobry nastrój. Sprawdź, jak odzyskać dobry humor, gdy ktoś Ci go zepsuje.

10 sposobów na dobry nastrój

Dobry nastrój pozwala w pełni cieszyć się życiem. Niestety często coś nam go psuje. Sprawdź, jak odzyskać dobry humor, by swoim uśmiechem zarażać innych.

Czytaj więcej
Kobieta w szarym topie leży na plecach na łóżku pod kołdrą i zakrywa ręką oczy, nie może spać. Sprawdź, skąd się biorą problemy ze snem, jaka jest ich przyczyna.

Skąd się biorą problemy ze snem?

Przewracasz się z boku na bok w oczekiwaniu na sen? Mijają kolejne minuty, a Ty nadal nie możesz zasnąć? Dzisiejsze tempo życia sprawia, że coraz więcej osób ma kłopoty z zasypianiem. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny problemów ze snem.

Czytaj więcej
Kobieta siedzi przy komputerze, pracuje w domu, a wokół niej biegają dzieci i nie dają jej pracować. Sprawdź, jak radzić sobie ze stresem, wynikającym z natłoku codziennych obowiązków.

Jak radzić sobie ze stresem?

Stres może działać motywująco, ale w dłuższej perspektywie ma negatywny wpływ na nasze życie. Zarówno zawodowe, jak i osobiste. Zobacz, jak radzić sobie ze stresem.

Czytaj więcej
Ashwagandha - roślina o właściwościach uspokajających. Znana jako witania ospała i żeń-szeń indyjski.

Ashwagandha, czyli uspokojenie z natury

Witania ospała, ashwagandha – roślina ta znana jest ludzkości od wielu tysięcy lat. Używana już przez starożytnych, jest na nowo odkrywana przez współczesnych naukowców, bo w jej jagodach i korzeniach znajdują się związki, które mają dobroczynny wpływ na niemal cały ludzki organizm.

Czytaj więcej
Kobieta leży w łóżku i nie może zasnąć. Skutki problemów ze snem i trudności z zasypianiem.

Skutki problemów ze snem i trudności z zasypianiem

Tylko ci, którzy się z nimi mierzą, wiedzą, jakie to przekleństwo – trudności z zasypianiem, nawet krótkotrwałe, odbijają się na funkcjonowaniu całego organizmu. Zarówno fizycznym, jak i psychicznym, bo nie tylko odbierają siły ciału, ale i mogą pogarszać nastrój. Skąd się biorą i dlaczego aż 50,5% Polaków skarży się na problemy ze snem?

Czytaj więcej
Gestykulująca kobieta nie zdążyła wsiąść do autobusu. Czy kortyzol - hormon stresu - może nas motywować?

Kortyzol – czy hormon stresu może nas motywować?

Większość osób, słysząc nazwę "kortyzol", dopowiada "hormon stresu". Tymczasem ten organiczny związek chemiczny ma także inne, niezwykle ważne dla naszego organizmu właściwości.

Czytaj więcej
Uśmiechnięta, zadowolona z życia kobieta siedzi przy stole. Czym jest serotonina? Czy ten niepozorny hormon to tajemnica szczęścia?

Serotonina, czyli tajemnica szczęścia

Serotonina wpływa na to, jak zasypiamy, jaki mamy nastrój i samopoczucie, a nawet apetyt. Nic dziwnego, że nazywana jest "hormonem szczęścia". Gdy jej poziom w organizmie spada, nasze życie przestaje obfitować w przyjemności i zaczyna być udręką. Dlaczego właśnie serotonina ma na nas tak wielki wpływ? Czy to w niej tkwi tajemnica szczęścia?

Czytaj więcej
Krzycząca zestresowana kobieta siedzi przy stole kuchennym. Czym jest stres i jak na nas wpływa?

Stres - co nas zjada od środka?

Spocone dłonie, ściśnięty żołądek, płytki oddech i mgła w głowie - wszyscy znamy objawy stresu. Okazuje się jednak, że nie zawsze powinniśmy na niego narzekać, bo czasami może być błogosławieństwem, które daje nam napęd do życia. Jak odróżnić "dobry" stres od "złego" i jakie ten ostatni ma skutki dla zdrowia, zwłaszcza gdy niemal nas nie opuszcza?

Czytaj więcej
Nitki szafranu w drewnianej miseczce. Szafran to najdroższa przyprawa świata. Jakie ma właściwości?

Szafran – co warto o nim wiedzieć?

Jego właściwości znali już starożytni, którzy nie tylko dodawali szafran do dań i napitków, ale także stosowali go w celach prozdrowotnych. Współczesna nauka potwierdza ich intuicję – w czerwonych "nitkach" krokusa kryją się prawdziwe zdrowotne skarby.

Czytaj więcej
Gdzie kupić